Projekt miniPrzedszkolak

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy nabór do projektu miniPrzedszkolak Wesołej Rodzinki w Bytomiu i w Siemianowicach! W poprzednich latach zajęcia cieszyły się Państwa uznaniem i zainteresowaniem. Stąd decyzja o kolejnej edycji w bieżącym roku szkolnym.

Oferta jest skierowana do dzieci około dwuletnich, których rodzice chcą przygotować dzieci do rozpoczęcia edukacji przedszkolnej.

Zajęcia adaptacyjne dostosujemy indywidualnie do Państwa oczekiwań i czasu. Możliwe są warianty z udziałem dziecka w poszczególych zajęciach (oferta dostępna od września w przedszkolach) bądź zajęciach opiekuńczych i nastawionych na ogólny rozwój dziecka w ciągu każdego dnia z wyjątkiem weekendów.

Rozpoczęcie zajęć przewidujemy od września 2019 r. i odpowiednio odbywać się będą w placówce w Bytomiu, ul. Bluszczowa 7 oraz w Siemianowicach Śl., ul. NIepodległości 20.

Dla większości Rodziców i Dzieci pierwsze rozstanie w progach przedszkola to trudny moment.

"miniPrzedszkolak" to projekt, który pomoże Rodzicom łatwiej przetrwać pierwsze dni w przedszkolu,  a Dzieciom pozwoli poznać nasze przedszkole jeszcze przy boku Mamy lub Taty.

Cykliczne spotkania pomogą Rodzicom i Dzieciom poznać warunki i specyfikę życia w przedszkolu. Chcemy by dokonali Państwo najlepszego wyboru dla Siebie i swoich Pociech, by w pierwsze dni nowego życia przedszkolnego towarzyszył Wam spokój i dobre samopoczucie .

Macie Państwo wpływ na to, jak będzie wyglądał pierwszy dzień Waszego Dziecka w przedszkolu. Zmiany życiowe nie muszą kojarzyć się dziecku ze stresem. Wierzymy, że atmosfera naszego przedszkola udzieli się Państwu oraz Dzieciom, i że będziecie do nas z chęcią przychodzić.

Zajęcia będą miały na celu stopniowe wprowadzanie dzieci w świat przedszkola i związaną z tym integrację z dziećmi i poradzenie sobie z tęsknotą za rodzicami. Adaptacja realizowana będzie stopniowo, również przy współudziale rodzica. 

Projekt „miniPrzedszkolak” ma za zadanie wspierać Rodziców w opiece i wychowaniu Dzieci, ale przede wszystkim zapewniać dziecku możliwość uczenia się poprzez zabawę. Co ważne zapewnimy dzieciom opiekę w warunkach zbliżonych do warunków domowych. Dzięki temu Dziecko poczuje się bezpiecznie, a odpowiednio przygotowana kadra pomoże mu się szybciej rozwijać i zdobywać nowe umiejętności społeczne, takie jak praca w grupie, nawiązywanie relacji z innymi dziećmi, wspolna zabawa.  Zapewniamy profesjonalną opiekę, zabawy stymulujące rozwój psychoruchowy dziecka i dostosowane do wieku i możliwości.

Chętnych Państwa proszę o dokonanie zapisu dziecka drogą e'mail lub telefoniczną pod numer 721 88 04 88.

Zapraszam do Naszych przedszkoli w Bytomiu i w Siemianowicach Śląskich.

Dodatkowo w tym roku szkolnym rozpoczniemy cykl szkoleń dla Rodziców, w siedzibie przedszkola w Bytomiu- szczegóły wkrótce.