Żłobek Bytom Miechowice

Niepubliczny Żłobek "STACYJKOWO"

Wkrótce w budynku Niepublicznego Przedszkola Sportowego "​Wesola Rodzinka" otworzymy Oddzial Żłobka "Stacyjkowo".  Stacja początkowa dla dzieci rozpoczynających swoją przygodę przed pójściem do Przedszkola. 

Rekrutacja rozpocznie się od miesiąca marca br. Przyjmujemy dzieci, ktore mają conajmniej 18 miesięcy.  

W kwietniu 2021 r. otwieramy przy Naszym przedszkolu "Wesoła Rodzinka" jeden oddział żłobkowy. Żłobek "Stacyjkowo" liczy 15 miejsc, zajmuje jedną salę dydaktyczną z łazienką, w której znajdują się toalety i nocniki, przewijak, umywaleczki oraz prysznic.

Zapisy rozpoczynamy w marcu.

Przyjmujemy dzieci w wieku od 18 miesiąca życia. Dodatkowo, dzieci, które ukończyły 2 latka będą realizowały program MiniPrzedszkolaka celem, którego jest przygotowanie dzieci do pójścia, do przedszkola.

Nasze Stacyjkowo to stacja przed przedszkolem.

Żłobek czynny jest w godzinach od 7.00 do 17.00

Czesne opcjonalne za pobyt dziecka w Żłobku wynosi:

1) do 5 godzin - 650 zł + opłata za wyżywienie, pobierana zaliczkowo,

2) powyżej 5 godzin- 850 zł + opłata za wyżywienie, pobierana zaliczkowo,

Obecnie wyżywienie, to kwota 14,00 zł za dzień pobytu dziecka w Żłobku.

Wpisowe do Żłobka wynosi 200,00 zł i jest płatne przed przyjściem dziecka do Żłobka.

Nad bezpieczeństwem i rozwojem dzieci czuwają opiekunowie, terapeuci, animatorzy dziecięcy i nauczyciele.

Nad posiłkami dzieci czuwa Pani dietetyk. Posiadamy własną kuchnię. Realizujemy diety. Przygotowujemy posiłki w oparciu o dietę małego dziecka i piramidę żywieniową dzieci.

Rodzicom przekazywany jest jadłospis na tablicy ogłoszeń w budynku Niepublicznego Przedszkola Sportowego "Wesoła Rodzinka" i Żłobka "Stacyjkowo".

Żłobek "Stacyjkowo", to początek wspólnej przygody Państwa dziecka na czasie spędzonym z innymi dziećmi na zabawie.

W bezpiecznym miejscu i pod opieką kochających Pań, Państwa skarby będą radośnie spędzać czas na zabawie i zajęciach rozwijających.

W Naszym Żłobku nie chcemy, aby maluchom się nudziło. Chcemy, aby się rozwijały i były szczęśliwe. Dlatego codziennie realizujemy zabawy edukacyjne oraz m.in. zajęcia muzyczno-ruchowe, plastyczne, ruchowe, j. angielskiego.  Zabawy z chustą animacyjną "KLANZA". Zabawy paluszkowe oraz dziecięce masażyki według metody M. Bogdanowicz. Zajęcia prowadzone metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Czytanie bajek, wierszy, rymowanek. Zabawy manipulacyjno - konstrukcyjne. Zajęcia przyrodnicze.

Oprócz codziennych zajęć opiekuńczo-wychowawczych wprowadziliśmy także do oferty szereg dodatkowych zajęć. W obecnym roku szkolnym są to:

1. Gimnastyka Smyka.

Zabawy ruchowe, polegające na raczkowaniu, chodzeniu, bieganiu. Turlanie, bujanie, omijanie przeszkód, podrzucanie woreczkami, przechodzenie w tunelach. Zajęcia odbywają się przy muzyce.

2. Oseskowa Orkiestra.

Zajęcia muzyczne z wykorzystaniem instrumentów muzycznych tj. bębenek, tamburyn, grzechotki, dzwoneczki, cymbałki, pałki, gwizdki. Śpiewanie rymowanek i wierszyków, tworzenie własnej muzyki.

3. Teatralne przygody.

Bajki i opowiadania przedstawiane za pomocą pacynek, kukiełek i ulubionych pluszaków.

4. Rytmika „RUCHY MALUCHY”

Celem zajęć z rytmiki jest umuzykalnienie dzieci i ćwiczenie poczucia rytmu, poprzez wspólne śpiewanie piosenek, ćwiczenia rytmiczne, taniec i grę na instrumentach perkusyjnych.

5. Zmysłowe zabawy czyli zajęcia sensoryczne.

Zmysłowe zabawy to zajęcia z plastyki sensorycznej dla maluchów, polegające na samodzielnej, swobodnej zabawie różnorodnymi produktami spożywczymi i plastycznymi bezpiecznymi dla dzieci. Zabawa ta ma na celu stymulowanie dziecięcych zmysłów takich jak węch, wzrok, smak, dotyk i słuch. Kolorowe barwy, przeróżne kształty, formy, faktury i tekstury przeniosą dzieci w magiczny świat pełen nieodkrytych wrażeń.

5. "Gimnastyka buzi i języka" - ćwiczenia logopedyczne. 

Ćwiczenia odbywają się w formie zabawy z wykorzystaniem zróżnicowanych narzędzi terapii, oraz pomocy dydaktycznych które zwiększają jej skuteczność. Zabawy dźwiękonaśladowcze.

Jak wygląda dzień małego dziecka w żłobku? Co robi? Na jakie zajęcia uczęszcza?
Czy się nie nudzi? Czy ma czas zatęsknić za  rodzicami?  Indywidualne podejście do każdego brzdąca sprawia, że maluszek ma szansę poczuć się prawie tak, jak we własnym domu.
Są jednak pewne stałe elementy w ciągu dnia, których nie da się uniknąć.

 

PLAN DNIA

 

7:00 – 8:00 Schodzenie się dzieci do Żłobka. Zabawy indywidualne według inwencji dziecka.

8:00 – 8:30 Przygotowanie do śniadania. Zabiegi higieniczne i czynności samoobsługowe.

8:30 – 9:00 Śniadanie. Karmienie i pomoc przy spożywaniu posiłku. Uczenie umiejętności samodzielnego i estetycznego spożywania posiłku.

9:00 – 9:15 Czynności higieniczno – sanitarne po posiłku.

9:15 – 10:30 Realizacja zadań wychowawczo – edukacyjnych poprzez zajęcia z całą grupą. Zajęcia dydaktyczne wspomagające rozwój w sferze językowej, przyrodniczej, plastycznej, muzycznej. Zabawy ruchowe, tematyczne, konstrukcyjne. Zabawy i ćwiczenia według Weroniki Sherborne.

10:30 – 10:45 Drugie śniadanie. Zabiegi higieniczne i pielęgnacyjne.

10:45 – 11:30 Kontynuacja zadań wychowawczo – edukacyjnych poprzez zajęcia z całą grupą. Zabawy ruchowe, konstrukcyjne, tematyczne, dydaktyczne. Zajęcia o charakterze wychowawczym. Pobyt na świeżym powietrzu.

11:30 – 11:45 Przygotowanie do posiłku. Zabiegi higieniczne i czynności samoobsługowe.

11:45 – 12:30 Obiad. Karmienie i pomoc przy spożywaniu posiłku. Uczenie umiejętności samodzielnego i estetycznego spożywania posiłku.

12:30 – 13:00 Przygotowanie do odpoczynku. Zabiegi higieniczne i czynności samoobsługowe.

13:00 – 14:15 Czas na sen. Słuchanie muzyki relaksacyjnej, kołysanek. Czytanie przez opiekunkę wybranych bajek. Słuchanie nagrań bajek z płyt CD.

14:15 – 14:30 Przygotowanie do posiłku.

14:30 – 15:00 Podwieczorek. Zabiegi higieniczne i pielęgnacyjne.

15:00 – 17:00 Zabawy swobodne dzieci pod opieką opiekunek. Zajęcia dodatkowe.  Wspólne sprzątanie sali. Rozchodzenie się dzieci do domów.

Zapraszamy!!!

 

Kontakt

ul. Bluszczowa 7, 41-923 Bytom

T: +48 721 880 488, +48 667 728 922

E: poczta@wesolarodzinka.pl